Narzędzia SEO

SEO for Firefox

Jest to wtyczka do przeglądarki Firefox - SEO for Firefox, którą możemy pobrać z adresu:
http://tools.seobook.com/firefox/seo-for-firefox.html
Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu tego rozszerzenia oprócz zwykłych wyników wyszukiwania wyszukiwarki dostajemy między innymi takie parametry:

  • PR - PageRank
  • Age - pokazuje przybliżony wiek strony internetowej na podstawie jej historycznych kopii w serwisie Archive.org. Im strona ma dłuższą historię w określonej niszy, tym jest ona bardziej wartościowa i silniejsza.
  • Y! Links - pokazuje liczbę linków z innych stron prowadzących do badanej domeny znalezionych przez wyszukiwarkę Yahoo
  • Dmoz – pokazuje, czy strona internetowa jest w jednym z najważniejszych katalogów świata Dmoz.org. Jeżeli strona jest w katalogu często bardzo pomaga jej to w rankingach Google.
  • Whois - pokazuje datę zarejestrowania adresu strony internetowej. Wiek adresu strony ma duże znaczenie dla niektórych wyszukiwarek (np. dla Google).

Free Monitor for Google

Free Monitor for Google jest to darmowy program, przy pomocy którego możemy śledzić pozycję strony w wyszukiwarce Google, dla zdefiniowanych słów kluczowych. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu. W zasadzie całość działań sprowadza się do podania nazwy domeny i zestawu słów kluczowych. Jako dodatkowy parametr możemy określić liczbę stron wśród których będzie sprawdzana pozycja testowanej strony. Program w przejrzysty sposób pokazuje aktualną pozycję, najlepszą jaką strona kiedykolwiek zajmowała i aktualną tendencję (spadek lub wzrost).
Program jest do świągnięcia ze strony producenta : http://www.cleverstat.com

PageRank Tool

PageRank Tool jest to narzędzie służące do sprawdzania indeksu PageRank (PR) dla danej strony. Narzędzie na tej stronie wyróżnia się tym, spośród wielu jakie możemy znaleźć w sieci, iż PageRank jest sprawdzany dla 39 różnych Google Datacenter. Google korzysta z wielu różnych Datacenter, wyniki wyszukiwania dla poszczególnych DC mogą się różnić. Łącząc się z wyszukiwarką Google zostajemy przekierowani do najbliższego wolnego datacenter.