Optymalizacja znaczników META

Znacznik "title"

Kolejnym pod względem ważności, po nazwie domeny, miejscem, gdzie warto umieścić słowa kluczowe jest znacznik meta <title>…</title>. Znacznik ten odpowiada za ustawienie tytułu strony na belce tytułowej, w oknie przeglądarki i ma duży wpływ na wyniki pozycjonowania witryny. Niektórzy specjaliści SEO twierdzą, że słowa kluczowe umieszczone w tytule strony mają nawet większe znaczenie niż w nazwie domeny. Treść widoczna w tytule strony jest brana pod uwagę podczas określania pozycji w rankingu, a następnie wyświetlana w wynikach wyszukania, w pierwszej linijce jako odnośnik do wyszukanej witryny. Dopiero dalej, w drugiej linijce, wyświetlany jest opis strony zawarty w znaczniku „description”.

Tytuł strony - znacznik title

Tytuł strony ze znacznika „title” używa się również do opisania strony w tzw. Ulubionych („Favorites” lub „Bookmarks”), czyli miejscu gdzie użytkownik przeglądarki może zapamiętywać strony, do których często wraca. Również większość katalogów wyświetla tytuł strony jako podstawową informację o stronie.

Podczas konstruowania tytułu warto zadbać, aby zawierał on pozycjonowane słowa kluczowe. Należy również nadać niezależne tytuły dla wszystkich podstron. Tytuły powinny odzwierciedlać zawartość podstrony, najlepiej z wykorzystaniem słów kluczowych, na które pozycjonujemy. Nie należy robić zbyt długich tytułów, gdyż większość wyszukiwarek skraca je do kilkudziesięciu znaków – zazwyczaj ok. 80.