Co to są płyty mineralno – akrylowe himacs?

Kiedy ktoś staje w obliczu budowy domu lub remontu, przychodzi taki czas, że trzeba wykończyć wszystkie wnętrza. I wtedy pojawiają się problemy i różnego rodzaju dylematy: jaki blat wybrać do kuchni czy z jakiego materiału kupić wannę? Względy estetyczne są ważne, ale nie mniej istotny jest skład wybieranych produktów. Ideałem jest osiągnięcie kompromisu między ładnym wyglądem a trwałością.

Dlaczego himacs?

Płyty mineralno – akrylowe himacs są produktami najwyższej jakości z materiału solid surface. Powstają poprzez połączenie żywicy akrylowej, naturalnych minerałów i barwników. Ogromną zaletą płyt mineralno – akrylowych jest to, że są idealnie gładkie, nieporowate, a w dodatku nie widać łączeń, co szczególnie sprawdza się w przypadku kuchennych blatów. Nie zawsze ładny wygląd idzie w parze z solidnym wykonaniem, ale płyty himacs nie tylko są trwałe i solidne, ale także ładnie się prezentują.

Jakie właściwości mają płyty mineralno – akrylowe?

Płyty mineralno – akrylowe himacs słyną z niezwykłej wytrzymałości nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest to spowodowane wykorzystaniem żywicy akrylowej. Warto zwrócić również uwagę na właściwości higieniczne i wodoodporne. Nie każdy lubi całe dnie spędzać na sprzątaniu mieszkania, a utrzymanie tych płyt w czystości jest niezwykle łatwe. Materiał, z którego są zrobione płyty himacs jest odporny na działanie chemii i wilgoci co czyni je idealnym tworzywem do wykorzystania w kuchni i łazience. W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że struktura płyt mineralno – akrylowych nie pozwala na wnikanie do wewnątrz brudu i bakterii. Wiadomo, że jeśli się czegoś używa na co dzień, nie trudno o różnego rodzaju uszkodzenia. Na szczęście płyty mineralno – akrylowe himacs można bez większego trudu i wysiłku poddać renowacji. Dzięki swoim szczególnym właściwościom mogą służyć w domu przez wiele długich lat, bez konieczności wymiany. A to duża oszczędność.

Zastosowanie płyt mineralno – akrylowych

Płyty mineralno – akrylowe są tworzywem, które znajdzie zastosowanie w:

  • elementach wykończeniowych w budynkach użyteczności publicznej,
  • elementach wykończeniowych w środkach transportu publicznego,
  • jako wyposażenie lokali gastronomicznych i sklepów,
  • jako element wyposażenia placówek medycznych,
  • elementach wykończeniowych domów i mieszkań, ale również biur i hoteli,
  • produkcji parapetów okiennych, blatów kuchennych i łazienkowych,
  • produkcji umywalek, wanien i brodzików,
  • produkcji mebli

Płyty mineralno – akrylowe cechują się tym, że są trwałe, ale jeśli już dojdzie do uszkodzenia to bardzo łatwo jest je naprawić, do tego są idealnie gładkie, nie posiadają porów, są higieniczne i nietoksyczne, dlatego mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością i są podatne na sublimację. W czasach, kiedy coraz więcej ludzi zwraca uwagę na środowisko naturalne, świadomie wybierane są produkty ekologiczne, a płyty akrylowo – mineralne są całkowicie neutralne. Watro też wspomnieć o wysokiej odporności na działanie promieni UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *