Czy można założyć monitoring w domu?

Monitoring zakładów produkcyjnych, centrów handlowych czy placów budowy jest obecnie standardem. To najlepszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa na stosunkowo dużym obszarze. A czy kamery przemysłowe (CCTV) można założyć na prywatnej posesji? Jak najbardziej. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom takiego rozwiązania.

Dlaczego warto zainwestować we własny system monitoringu?

Powstaje naturalne pytanie, dlaczego ktoś miałby montować CCTV w domu? Powodów jest kilka, a każdy z nich dość istotny. Pierwszym z nich jest oczywiście zabezpieczenie dobytku w momencie, gdy nie ma nikogo w domu. Nie musi to być wcale wielomiesięczny wyjazd. Wystarczy kilka godzin w pracy, aby dać złodziejom szansę na działanie. System CCTV skutecznie odstrasza potencjalnych przestępców, a bardziej zaawansowane kamery informują SMS-em lub poprzez aplikację o pojawieniu się na posesji nieproszonych gości. To daje bardzo duże poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdża się na wakacje.

Drugim bardzo ważnym powodem jest przeciwdziałanie wypadkom. Zwarcie instalacji elektrycznej, pęknięta rura, wyciek gazu – każda z tych sytuacji wymaga natychmiastowego działania. System monitoringu da się połączyć z różnymi czujnikami, które wykrywają niebezpieczeństwo. To daje właścicielom domu podwójną ochronę przed niespodziewanymi wypadkami.

Poza tym CCTV montuje się do kontrolowania sytuacji w domu. Może to być np. obserwowanie zachowania pozostawionych na czas zwierząt, a także dzieci (zarówno starszych, jak i pod opieką niani). Coraz częściej stosuje się je również przy opiece nad osobami zmagającymi się np. z alzheimerem. Stały monitoring zapewnia im bezpieczeństwo.

Systemy CCTV w domu – zalety

Największym atutem związanym z montażem monitoringu w domu jest oczywiście możliwość natychmiastowej reakcji na różne niepożądane sytuacje, zwłaszcza pojawienie się nieproszonych gości czy awarie domowych instalacji. Warto podkreślić, że system monitoringu działa przez całą dobę, a kamery przeważnie są wyposażone w funkcje umożliwiające im nagrywanie w całkowitych ciemnościach, a nawet podczas obfitych opadów deszczu czy śniegu.

Jakość rejestrowanego obrazu nie powinna pozostawiać nic do życzenia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci, którzy konstruują kamery z wysokogatunkowych materiałów i stosują nowoczesne technologie. Dlatego nawet niekorzystne warunki nie przeszkadzają w zidentyfikowaniu osób, które pomimo systemu CCTV podjęły decyzję o popełnieniu przestępstwa, np. wybicia szyby.

Gdzie kupić profesjonalny system CCTV?

Sprawdzone, markowe urządzenia są dostępne u zaufanych dostawców. Dlatego polecamy przyjrzeć się bliżej naszej ofercie w tym zakresie. Do asortymentu Noxel trafiają wyłącznie wysokiej jakości produkty, które zyskały dobrą opinię w całej Europie. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że zamówiony system monitoringu będzie dobrze odgrywał swoją rolę.

Więcej informacji na ten temat – wraz z pomocą przy wyborze urządzenia – udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do czego serdecznie zachęcamy. Jesteśmy przekonani, że nasze domowe systemy CCTV spełnią wszelkie wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *