Czy są jakieś zioła na wątrobę

Wątroba jest bardzo ważnym elementem naszego organizmu. Wchodzi ona w skład układu pokarmowego, a jej waga wynosi około 5 procent całej masy naszego organizmu. Posiada ona wiele bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie :

1. Funkcje odtruwające. Wątroba neutralizuje różnego rodzaju toksyny takie jak alkohol oraz amoniak
2. Wątroba wytwarza żółć, która trawi tłuszcze
3. Funkcje odpornościowe.
4. Przekształca białka w tłuszcze i cukry
5. Gromadzi oraz uwalnia glukozę

Jak widać powyżej o nasza wątrobę należy dbać. W tym celu mogą pomóc nam liczne zioła, które jako naturalne składniki nie będą drażnić wątroby.
Jakie zioła mogą skutecznie poprawić kondycję naszej wątroby?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele specyfików na naszą wątrobę. Zioła na wątrobę , należą do grupy najpopularniejszych. Poniżej zestawienie trzech najbardziej polecanych ziół :

1. Ostropest plamisty

Ostropest plamisty swoim wyglądem najbardziej przypomina znany i popularny oset. Jest on jednym z najlepszych specyfików naturalnych dla naszej wątroby. Przede wszystkim zawiera ona sylimarynę, która chroni nasz narząd przed wszelkimi toksynami. Posiada też działanie przeciw zapalne oraz regenerujące. Ten naturalny specyfik zapobiega też marskości wątroby oraz tworzeniu się kamieni żółciowych. Na ryku polecane są również leki, które w swoim składzie mają dużą zawartość ostropestu plamistego.

2. Karczochy

Karczochy to warzywo, które jest szczególnie cenione w krajach śródziemnomorskich. Kwiatostany karczochów zawierają przeciwutleniacze oraz prebiotyk – inulinę. Dla naszej wątroby najlepsze są wywary z korzeni oraz liści karczochów, ponieważ zawierają one cynarynę. Jest to substancja, która pobudza do wydzielania żółci oraz przyśpiesza opróżnianie pęcherzyka żółciowego. Ważne jest też dla nas, że obniża ona poziom cholesterolu w naszym organizmie. Na rynku można też znaleźć wiele leków, które zawierają duże ilości ekstraktu z karczocha.

3. Dziurawiec

Dziurawiec to jeden z najpopularniejszych specyfików naturalnych stosowanych do polepszania kondycji naszej wątroby. Zawiera on duże ilości flawonoidów, które działają silnie rozkurczowo na drogi żółciowe ora zapobiegają tworzeniu się kamieni. Ziele dziurawca polecane jest głównie osobom, które spożywają dużo tłustych potraw. Najlepiej jest zaparzyć jedną torebkę dziurawca wrzątkiem i spożyć w ciągu 5 minut. Ważną uwagę dla kobiet jest fakt, że dziurawiec zawiera pewne ekstrakty alkoholowe, które mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Podsumowanie

Kiedy mamy problemy z naszą wątroba warto jest skorzystać z naturalnych środków, które nie zawierają składników chemicznych. Wątroba to narząd, który źle znosi wszelkie nienaturalne składniki, którymi są wszelkie medyczne lekarstwa. Na rynku możemy wybierać wśród wielu specyfików naturalnych, które posiadają mnóstwo zalet oraz właściwości regenerujących naszą wątrobę. Warto jednak pamiętać, że jeżeli dolegliwości nie ustępują należy skontaktować się z lekarzem bo być może konieczna będzie terapia lekami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *