Fotel challenger, czyli ergonomiczny fotel dla programisty

Fotel challenger jest dedykowany osobom pracującym przy komputerze. Krzesło do biurka musi być dopasowane do sylwetki, by zapobiegać chorobom kręgosłupa i dolegliwościom bólowym pleców oraz karku.

Fotel Challenger ZF-GT400AS

Osoba pracująca przy komputerze potrzebuje wygodnego fotela. Zadbanie o kręgosłup zapewnia maksymalny komfort siedzenia. Fotel challenger jest ergonomiczny i posiada ogrom możliwości regulacji. Model Challenger ZF-GT400AS zapewnia swobodne dopasowanie fotela do sylwetki, zapewniając wsparcie dla kręgosłupa.

System SADP pozwala na synchroniczne odchylanie oparcia oraz dostosowanie ruchu siedziska do wagi, wzrostu i stylu siedzenia. Na tym fotelu można się nawet położyć i odpocząć, odciążając plecy, gdyż kąt odchylenia oparcia wynosi 56°. Nierdzewna obudowa mechanizmu, doskonałe wykonanie stelaża i bazy, a także konstrukcja aluminiowa podłokietników, która pozwala na korzystanie z fotela przez wiele lat.

Wygoda dzięki synchronicznemu dopasowaniu pozycji siedziska

W fotelu Challenger są bardzo ważne są podłokietniki i tu za pomocą manetek, można sterować wysokością krzesła. Istotą jest system synchronicznego wysuwania siedzenia, ponieważ w momencie odchylania oparcia przesuwa do przodu siedzenie, w celu równomiernego rozłożenia obciążenia na podstawę fotela.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można dopasować fotel do swoich potrzeb 8 x szybciej niż w przypadku standardowej regulacji umieszczonej pod siedziskiem. Zagłówek regulowany: góra-dół oraz przód-tył, jak i pochylenie o kącie 45°, pozwala precyzyjnie dopasować system, do szyi użytkownika. Ważnym ustawieniem są również podłokietniki regulowane gór -dół z obracaną nakładką, co sprawia, że zapewniają właściwe podparcie przedramion.

Regulacja głębokości siedziska

W fotelach ergonomicznych występuje regulacja wysokości siedziska, która ma kluczowe znaczenie dla osób wysokich. Mogą się dosunąć maksymalnie do oparcia, by kręgosłup idealnie przylegał i nie występował ucisk na uda przedniej krawędzi siedzenia, dlatego profilowana jest pod skos. Za pomocą manetki w podłokietniku, szybko zmienia się wysokość siedziska.

Regulacja siły wysuwu siedziska znajduje się z przodu, pod siedziskiem. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, czyli hałas podczas przesuwania fotela, Pracując w biurze z innymi osobami, nic nie powinno zakłócać spokoju. Dzięki nakładkom na kółka, zarysowanie paneli czy parkietu. Fotel ergonomiczny jest przeznaczony dla zdrowych osób czy z niewielkimi bólami. Mając poważne schorzenia, warto wybrać medyczne z funkcją rehabilitacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *