Platforma dla e-commerce

Sklepy internetowe w tym roku notują bardzo wysokie zyski. Pewne ograniczenia spowodowały, że wielu właścicieli stacjonarnych punktów zdecydowało się na założenie odpowiednika w sieci, a e-biznes stał się bardzo atrakcyjną alternatywą. Oczywiście jak w każdym innym przypadku liczy się pomysł, dobry asortyment, ceny i akcje promocyjne oraz oczywiście docieranie z ofertą do klientów. Klienci, którzy decydują się na otwarcie sklepu internetowego najczęściej również wybierają jedną z popularnych platform. Tak szybko i bez problemów można zacząć działalność w sieci, a także dostosować ją do swoich potrzeb.

  1. Sklep dla wymagających
  2. Jakie moduły PrestaShop wybrać?

Sklep dla wymagających

Jedną z najpopularniejszych platform dla e-sklepów od lat jest PrestaShop. Korzysta z niej kilka milionów użytkowników, a jej intuicyjny interfejs oraz szerokie możliwości sprawiają, że nawet laik poradzi sobie z obsługą strony. Klienci cenią tę możliwością przede wszystkim za otwarty dostęp do kodu sklepu, co pozwala na dowolne modyfikacje w wyglądzie i funkcjonalności serwisu. Poza tym różnorodne i stale aktualizowane moduły PrestaShop pozwalają także zintegrować stronę z wybranymi systemami zewnętrznymi takimi jak na przykład Allegro, płatności elektroniczne czy też opcje kurierskie. W ten próśb bez próby dopasuje się sklep do indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony funkcjonalność strony ułatwia także jej pozycjonowanie, a to sprawia, że potencjalni klienci mają szansę dużo szybciej dotrzeć do naszej oferty i oczywiście zrobić zakupy.

Jakie moduły PrestaShop wybrać?

PrestaShop przede wszystkim łączy kilkunastoletnie doświadczenie z podążaniem za zmianami na rynku. Dlatego jest w stanie oferować swoim klientom oprogramowanie szyte na miarę. Tym samym jest konkurencyjny w branży i cieszy się dużym zaufaniem użytkowników. Z drugiej strony dostępne wtyczki PrestaShop sprawiają, że sklep jest prosty w obsłudze, przyjazny SEO, a także gwarantuje bezpieczeństwo transakcjom, a na to zwracają uwagę i kupujący, i sprzedający. Poza tym przyjazny jest również rozbudowany system raportowania i możliwy jest import XML PrestaShop. Warto również pamiętać, że sklepy są dostosowane dla użytkowników urządzeń mobilnych, którzy stają się coraz częstszymi klientami e-sklepów. Poza tym, zakładając sklep internetowy, można korzystać z szeregu szablonów i motywów oraz zaawansowanych funkcji administracyjnych. Samo pobranie platformy oraz jej zainstalowanie jest bezpłatne. Natomiast za dodatki, moduły czy też szkolenia, które przydają się, by stworzyć profesjonalny serwis, należy zapłacić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *