Projektowanie stron internetowych – trendy 2022

Jednym z trendów na rok 2022, który wyraźnie rzuca się w oczy jest to, że projektanci zaczęli traktować witryny internetowe jako swego rodzaju dzieła sztuki, które powstają nie tyle z konieczności, o ile dla przyjemności, a nawet dla zabawy. W pewnym sensie jest to nawiązanie do początków sieci, kiedy twórcy stron szukali sposobów na pokazanie nowych technik lub tworzyli strony dla siebie.

Wygląda na to, że obecnie przezywamy renesans sieci. Mnóstwo ludzi spędza czas w domu surfując po internecie, szukając czegoś ciekawego lub ekscytującego, tak jak robili to, gdy sieć pojawiła się po raz pierwszy. Wizualnie trendy w sieci czerpią ślady z tamtej epoki. Oto niektóre z trendów w projektowaniu stron internetowych, które mają wpływ na 2022 rok.

Mini-strony

Humor może przybierać przeróżne formy. Dlaczego więc nie pobawić się jej budową? Stworzenie zabawnej mini-strony daje projektantom czas na kreatywność, ćwiczenie i eksperymentowanie z technikami. Czasami tworzenie dla samego tworzenia to świetny sposób na wyjście z rutyny. Eksperymentować można na wiele sposobów, np. celowo ustawiają zabawny projekt UX, dodawać humor nie tylko do tekstu i obrazu, ale także do nawigacji w witrynie, menu i interakcji.

Projektowanie stron internetowych – proste strony internetowe

Czasami najskuteczniejsza witryna to najmniej złożona. Obecnie wyraźnie widać rosnącą popularność jednostronicowych stron internetowych, które rezygnują z menu i nawigacji na rzecz prostej nawigacji przewijania. Witryny jednostronicowe sprawdzają się najlepiej, gdy ich tematyka jest węższa, na przykład portfolio lub prezentacja pojedynczego pomysłu. Atutem takiej strony jest wywołanie wrażenia trzymania ulotki lub czytania plakatu. Wszystkie informacje, które musisz przejrzeć, znajdują się w jednym miejscu, bez rozproszonej nawigacji lub przeszukiwania wielu podstron.

Interaktywne czcionki

Wykorzystując tekst, niektórzy projektanci znaleźli kreatywne sposoby na przesuwanie tekstu i zabawę myszką przez użytkownika. Prostym sposobem na uczynienie tekstu interaktywnym jest zastosowanie zmiany stanu najechania, tak jak za pomocą przycisku. Ułatwieniem jest to, że teraz łatwiej jest tworzyć bardziej rozbudowane efekty przy użyciu nowoczesnych platform bez kodu. Dawniej trzeba było próbować napisać te interakcje ręcznie. Stosując interaktywność w czcionkach, należy pamiętać o czytelności, ponieważ niektórzy ludzie są rozpraszani przez poruszające się znaki.

To tylko niewielki ułamek trendów 2022 w projektowaniu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *