Projektowanie stron internetowych

Z pewnością wiele osób spotkało się z takim terminem, jak projektowanie stron. W tym momencie nasuwa się pytanie, o co w tym wszystkim chodzi oraz od czego zacząć projektowanie witryn.

Od czego wypadałoby zacząć projektowanie stron?

Na samym początku warto zastanowić się, jaki cel ma mieć nasza witryna. Musi być zrozumiała dla wszystkich użytkowników. W przypadku, gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą i oferujemy jakieś produkty, wtedy warto, aby klient na początku wiedział, co mamy do zaoferowania. Nie zapominajmy, że jasno określony cel to dosyć ważna sprawa. Następnym krokiem będzie określenie odbiorców naszej strony, czyli musimy zdecydować się, do jakiej grupy odbiorców będziemy kierować nasze treści. Zastanówmy się, czego dokładnie będą oczekiwali użytkownicy naszej witryny. Jeżeli nasza firma pracuje stacjonarnie, a strona jest jedynie wizytówką, wtedy konieczne będzie umieszczenie na portalu naszego numer telefonu oraz godzin naszej pracy. Takie informacje najlepiej umiejscowić w widocznym miejscu. Warto wspomnieć, że określenie grupy odbiorców pozwoli nam zdecydowanie lepiej oszacować, czego odwiedzający będzie od nas oczekiwał.

Co powinno znaleźć się na naszej stronie internetowej?

Po pierwsze – uporządkujmy treści. Warto rozpisać sobie, co ma być na naszej witrynie. Lista może być długa. Wypiszmy wszystko, co w danym momencie przychodzi nam do głowy. Następnie należy ocenić, które informacje będą najbardziej istotne z punktu widzenia użytkownika. Niepotrzebne rzeczy powinniśmy wykreślić. Dobrym pomysłem jest podzielenie wszystkich informacji na te mniej ważne oraz bardziej istotne. Doskonale, gdy na naszej stronie są hasła takie same, jak frazy wyszukiwania. Wtedy nasz portal ma lepszy odzew wśród klientów oraz lepiej się pozycjonuje.

Następnym ważnym krokiem będzie podzielenie wszystkich najważniejszych informacji i utworzenie z nich podstron. Nie mniej ważne są grafiki, jakie znajdą się na naszej stronie internetowej. Można korzystać ze zbiorów darmowych zdjęć bądź dodawać fotografie własnego autorstwa. W przypadku, jeśli nie jesteśmy w stanie sami utworzyć witryny, możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień. Jednym z takich specjalistów jest https://studioh.pl/ . Posiadanie profesjonalnej strony dzięki takim doświadczonym fachowcom nigdy nie było łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *