Przyjazne adresy URL – korzyści ze stosowania, jak tworzyć?

Czym są tak zwane przyjazne adresy URL? Najprościej rzecz ujmując, to nic innego jak unikalne adresy kierujące do odpowiednich stron internetowych, które w możliwie jak najbardziej zwięzły i treściwy sposób są w stanie przekazać treści, jakie są zawarte w danej witrynie. Bardzo istotną kwestią w przypadku przyjaznych adresów internetowych jest także ich czytelność oraz zrozumiałość dla absolutnie każdego użytkownika poruszającego się rzadziej bądź częściej po sieci. Przyjazne linki URL ogromne znaczenie mają nie tylko dla osób poruszających się po sieci, ale również i dla tak zwanych robotów.

Im krótsze adresy internetowych witryn tym lepiej

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom fakt, że im adresy stron internetowych są krótsze, tym lepiej dla każdego użytkownika sieci. Warto jednak dodać, iż długość adresu internetowej strony uzależniona jest przede wszystkim od zastosowanych przy jej tworzeniu technik. Dlatego też oczywistą sprawą jest, że z wielu różnych powodów nie każda witryna może być określana mianem przyjaznego URL. Dlaczego warto stosować metody pozwalające na zastosowanie możliwie jak najkrótszych adresów URL? Przede wszystkim dlatego, że według licznych badań im krótsze adresy, tym są one łatwiejsze do zapamiętania przez internautów, a zatem prawdopodobieństwo, iż skorzystają właśnie z tej, a nie innej strony o podobnej treści, ale zdecydowanie bardziej skomplikowanym adresie URL jest większe. Warto również dodać, że tak zwane przyjazne URL nie powinny zawierać w sobie znaków, których znaczenie przeciętnym internautom nie jest znane.

Jak w krótkiej treści zawrzeć najważniejsze słowa kluczowe?

Przyjazne URL to nie tylko krótki i treściwy adres, ale również taki, który zawiera w sobie (oczywiście wedle możliwości) jak najwięcej kluczowych słów powiązanych z treściami, znajdującymi się w danej witrynie. W zdecydowanej większości przypadków ilość takich słów nie przekracza 1-2 (ze względu na krótką treść adresu URL). Stosowanie słów kluczowych w adresie ma znaczenie przede wszystkim ze względu na zwiększanie naturalnego pozycjonowania danej strony w wynikach wyszukiwania.

Przyjazne adresy URL – jak prawidłowo powinna wyglądać ich struktura?

Nie każda witryna internetowa może pochwalić się czymś takim jak przyjazny adres URL. Aby taki link mógł być określany tym mianem, musi spełniać kilka bardzo prostych i charakterystycznych warunków, jak:
-prawidłowa struktura, czyli taka która nie zawiera w sobie polskich znaków, a poszczególne elementy adresu oddzielone są od siebie właściwymi do treści i sytuacji separatorami;
-wdrożenie certyfikatu SSL, czyli jednego z najważniejszych elementów, jakimi kierują się wyszukiwarki Google. Jest to nic innego, jak protokół przeznaczony do możliwie jak najbardziej bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych;
-unikalność – przyjazne linki zawsze są niepowtarzalne, a ich odróżnienie od innych nawet nie wprawionym internautom nie sprawia najmniejszego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *