SEO – co trzeba wiedzieć

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest promowanie stron internetowych w wyszukiwarkach. Nie jest także żadną tajemnicą, że klienci, szukający produktów i usług kierują się głównie wynikami, które pojawiają się, np. w Google. W dużym uproszczeniu właśnie na tym polega SEO – na zapewnieniu jak najwyższego miejsca w wyszukiwarkach. Dobra widoczność witryny jest w stanie zapewnić ruch na stronie, a to będzie miało bezpośredni wpływ ma zwiększenie sprzedaży oferowanych produktów i usług. SEO jest także ważne z marketingowego punktu widzenia, ponieważ odpowiednie pozycjonowanie na konkretne słowo kluczowe zagwarantuje wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Co to jest SEO?

SEO to pochodzący z języka angielskiego skrót od Search Engine Optimization, czyli oznacza optymalizację i pozycjonowanie. Celem SEO jest zapewnienie stronie wysokiej pozycji w wyszukiwarce dla konkretnych fraz kluczowych. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że takie działania będą skuteczne, ale tylko wtedy, kiedy będą miały charakter wieloetapowy. Jednorazowa optymalizacja SEO nie ma większego sensu. Poza tym jest to zagadnienie dość złożone, a współczesne agencje, które świadczą takie usługi zajmują się również marketingiem, pozycjonowaniem czy UX. Agencja SEO jest w stanie wdrożyć taki plan, który zatrzyma klienta na danej stronie, a nawet sprawić, że będzie tam wracał.

Kim jest specjalista od SEO?

Działania SEO stanowią strategie, które ciężko jest wdrożyć samodzielnie. Najlepszą opcją jest znalezienie specjalisty, który posiada zarówno wiedzę, jak i odpowiednie narzędzia. Obecnie na rynku istnieją profesjonalne agencje, które kompleksowo zajmują się optymalizacją, pozycjonowaniem, projektowaniem UX, reklamami Google Ads czy content marketingiem. Być może trudno w to uwierzyć, ale w dzisiejszych czasach nadal można znaleźć witryny, które nie są zoptymalizowane. Warto to zmienić! W tym celu pożądany będzie audyt SEO po wykonaniu, którego wszystkie błędy zostaną usunięte, witryna zostanie zoptymalizowana pod wymagania wyszukiwarki, zapełniona odpowiednimi treściami z frazami kluczowymi i wartościowymi linkami. Idealnie jest, kiedy działania SEO są wrażane jeszcze przed powstanie strony, ale nawet istniejące witryny można dostosować do wymogów współczesnego rynku. Potrzeba tylko więcej czasu, systematyczności i oczywiście środków finansowych.

Czy treści są ważne?

Obecnie SEO nie może istnieć bez odpowiednich treści, które przede wszystkim będą unikatowe, ale też wartościowe. Google nie toleruje tekstów na zasadzie Ctrl+C/Ctrl+V, ale za to docenia te witryny, które zawierają ciekawe artykuły. Bardzo dobrą praktyką jest prowadzenie bloga firmowego, gdzie regularnie można zamieszczać wpisy, odpowiadające na potrzeby użytkowników. W tym miejscu warto wspomnieć o słowach kluczowych. O co chodzi? Głównie o to, że konkretne frazy powinny znaleźć się w tekście, ale nie upchnięte na siłę, a w sposób naturalny. Algorytm BERT, którym posługuje się Google jest tak skonstruowany, że rozpoznaje i przetwarza naturalny język, a to z kolei prowadzi do promowania tych witryn, które są bogate w dobrze napisane artykuły, które odpowiadają na pytania użytkowników i prowadzą do rozwiązania ich problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *