Szybka gotówka, uzyskana z firmy pożyczkowej może Ci pomóc zapłacić zaległe zobowiązania, przeterminowane rachunki za prąd i gaz czy uregulować pilne wydatki, takie jak leki czy wymiana zepsutej pralki, czy lodówki. Sprawdź, jak rozsądnie korzystać z pożyczki dla zadłużonych, aby rzeczywiście pomogła Ci uporać się z problemami finansowymi
Pożyczki dla zadłużonych to dosyć trudny temat. Musisz pamiętać, że gdy zaciągasz kolejną pożyczkę Twój ogólny dług rośnie. Może jednak zdarzyć się tak, że przy Twoim obecnym zadłużeniu odsetki rosną bardzo szybko albo wierzyciel traci cierpliwość. Wtedy szybka gotówka w formie pożyczki pozwoli Ci spłacić te najpilniejsze zobowiązania.
Co grozi za niespłacanie długów?
Jeżeli masz już na swoim koncie przeterminowane zadłużenia np. ratę kredytu, niespłacony limit na karcie kredytowej, pożyczkę, rachunek za telefon, prąd czy gaz, to musisz liczyć się z tym, że podmiot, u którego zalegasz z płatnością, będzie robił wszystko, aby odzyskać swoją należność.
W zależności od tego jak wysoka jest kwota długu oraz kiedy minął termin spłaty, wierzyciel może podejmować następujące działania.
Na początku bank, firma pożyczkowa, operator telefoniczny czy dostawca mediów skontaktuje się z Tobą, aby wyjaśnić przyczyny w opóźnieniu spłaty rat. Nie warto ignorować takich telefonów czy listów, bo to nie zmieni Twojej sytuacji. Da Ci natomiast szansę na pokojowe załatwienie sprawy, czyli np. rozłożenie zadłużenia na większą liczbę rat.
Uwaga!
To, jak spłacasz raty kredytów i pożyczek jest na bieżąco odnotowywane w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Są tam gromadzone również informacje pozytywne, ale jeśli spóźniasz się z płatnościami, to automatycznie wpływa to na Twój scoring BIK i zmniejsza szansę na uzyskanie kolejnego kredytu. Raz wprowadzone informacje do bazy BIK pozostają tam przez 5 lat.
Z kolei do KRD, czyli Krajowego Rejestru Długów możesz trafić tylko wtedy, gdy Twoje zaległości przekroczą termin 60 dni, a ich kwota przewyższa 200 zł. Warto wiedzieć, że do tego rejestru dłużników możesz trafić nie tylko, gdy, nie spłacasz kredytu i pożyczki. Krajowy Rejestr Dłużników uwzględnia także zaległości u: operatorów telekomunikacyjnych, operatorów telewizji kablowej, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dostawców mediów, firm świadczących usługi komunalne, przedsiębiorstw komunikacji publicznej, klientów indywidualnych i firm windykacyjnych.
Jeśli trafisz do KRD, to nie masz szansy na uzyskanie żadnego kredytu lub pożyczki.
Jeżeli takie negocjacje nie dadzą pożądanego efektu, wierzyciel będzie wysyłał do Ciebie monity, wzywające do spłaty. Wtedy sytuacja robi się poważna, bo przez cały czas zostają naliczane odsetki, które powiększają dług.
Jeśli to wciąż nie zmotywuje Cię do uregulowania zadłużenia, to duże firmy najczęściej sprzedają dług firmie, która zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności. Teraz już od tego podmiotu możesz spodziewać się otrzymywania wezwań do zapłaty.
Gdy i to się nie uda, sprawa trafia do sądu. Podczas postępowania wydawane jest orzeczenie o nakazie zapłaty, a gdy nie będzie skuteczne, to sprawę przejmuje komornik i rozpoczyna postępowanie egzekucyjne. Wtedy komornik może zająć Twoje wynagrodzenie, emeryturę, rentę, rachunek bankowy, nieruchomości, ruchomości (sprzęty, które nie są niezbędne do życia np. telewizor) i inne składniki Twojego majątku.
Pożyczka dla zadłużonych – czy to dobry pomysł?
Szybka gotówka może Ci pomóc, jeśli odsetki Twojego zobowiązania rosną w zastraszającym tempie albo wierzyciel grozi, że zaraz zgłosi sprawę do sądu.
Wtedy można jednorazowo oddać pilny dług i uchronić się przez jego zwiększeniem. Pożyczki dla zadłużonych pozwalają rozłożyć pożyczone pieniądze na raty, które są niższe, więc łatwiej je oddać.
Aby skorzystać z pożyczki dla zadłużonych, trzeba jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Musisz mieć regularne i stabilne dochody. Pamiętaj, że nie musi być to umowa o pracę, ale akceptujemy również umowę zlecenie, emeryturę czy rentę.
Oprócz tego nie możesz być wpisany do rejestru dłużników ani mieć zajęcia komorniczego.
Jeśli więc interesuje Cię szybka gotówka na spłatę długów, to aby mieć szansę ją uzyskać, musisz działać błyskawicznie, by nie doprowadzić do przeterminowania zadłużenia.
Jeżeli nie masz gotówki, aby zapłacić rachunek za telefon, któremu termin zapłaty minął kilka dni temu albo raty kredytu, bo czekasz na przelew pensji, to spokojnie możesz skorzystać z szybkiej gotówki.
Szybka gotówka na spłatę długów – gdzie ją uzyskać?
Szybka gotówka uzyskana w Aasa Polska wiąże się z krótkim, przejrzystym procesem wnioskowania (bez wychodzenia z domu), a pieniądze trafiają na Twoje konto bankowe. Możesz je również wypłacić czekiem GIRO.
Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę w Aasa Polska, to pamiętaj, że rozkładamy ją na wygodne raty, które łatwiej będzie Ci spłacać niż jednorazowo wysoką kwotę.
Jak wyjść z długów?
Niestety na to, jak wyjść z długów, nie ma prostej recepty. Możesz jednak zrobić wszystko, aby Twój dług przestał rosnąć, a w przyszłości starać się zapobiegać ponownym sytuacjom.
Po pierwsze postaraj się spłacić najpierw zobowiązania o najszybciej rosnących odsetkach. Możesz w tym celu wykorzystać szybką gotówką, pożyczoną w Aasa Polska.
Po drugie zastanów się nad tym, czy wyjściem z sytuacji nie byłby kredyt konsolidacyjny, zwany też kredytem dla zadłużonych. Pozwala on przenieść do jednego banku wszystkie Twoje zobowiązania kredytowe (oprócz chwilówek, bo ich banki nie konsolidują). Nowy bank wydłuży Ci okres kredytowania, dzięki temu będziesz płacić łącznie niższą ratę. Miej jednak świadomość, że kredyt konsolidacyjny będzie droższy niż gdybyś spłacał zadłużenie na pierwotnych warunkach. Nie otrzymasz go także, jeśli zdarzały Ci się nawet drobne opóźnienia w spłacie poprzednich zobowiązań.
Po trzecie spróbuj wygospodarować dodatkowe środki z domowego budżetu. Możesz sprzedać nieużywane sprzęty czy ubrania, powstrzymać się od zbędnych wydatków albo znaleźć sobie dodatkową pracę (np. na weekendy albo wieczory).
Po czwarte ucz się na błędach i gdy znów weźmiesz kredyt lub pożyczkę, to rób wszystko, aby terminowo ją spłacać. Mierz siły na zamiary i nie pożyczaj, jeśli już teraz nie wiesz, skąd weźmiesz pieniądze na spłatę rat.