Wydajna praca zdalna dzięki Microsoft 365

Praca zdalna wymaga posiadania dostępu do różnych narzędzi, a nadto do internetu. Wymaga ona jednak także tego, aby mieć na nią czas. Pewnym niebezpieczeństwem w pracy zdalnej jest brak rozgraniczenia sfery owej pracy od życia prywatnego. Kluczowym jednakże staje się zadbanie o to, aby mieć dostęp do odpowiednich narzędzi ułatwiających lub nawet umożliwiających wzajemne komunikowanie się oraz wykonywanie różnych czynności.

Dostęp do pełnego pakietu biurowego jest możliwy dzięki usłudze Microsoft365. Dawniej był to po prostu pakiet Office, który zmienił nie tylko nazwę, ale także zmienił sporo funkcjonalności. Microsoft 365 jest dedykowany zarówno pracy jak i edukacji zdalnej. Świetne narzędzie, które może z powodzeniem być wykorzystane nie tylko w dobie zwiększonego dystansu społecznego, ale także na co dzień, kiedy normalnie pracujemy i się spotykamy.

Co to jest Microsoft 365?

Czym jest Microsoft 365? To pakiet programów biurowych, który ułatwia pracę oraz edukację zdalną. Tak w największym skrócie można go określić. Charakteryzuje się tym, iż:

  • dana osoba uzyskuje większą wydajność pracy w dowolnym miejscu, w którym się znajduje
  • ogranicza ilość niezbędnych formalności
  • zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony danych

Zwiększona wydajność pracy

Wydajność pracy to jeden z tych elementów, na który kładzie się bardzo duży nacisk. Microsoft 365 daje możliwość szerokiego dostępu do bardzo ważnych informacji, do wielu różnych ważnych i przydatnych informacji każdemu pracownikowi. Dzięki takiemu dostępowi praca zdalna może być tak samo wydajna jak praca stacjonarna w biurze. Pakiet Microsoft 365 zawiera w sobie te wszystkie aplikacje, które zwyczajowo funkcjonowały w Office. Każdy pracownik ma zatem dostęp do Word, Power Point, do Excela, poczty Outlook, Exchange jak również do wielu innych użytecznych programów. Bardzo istotnym elementem jest dostęp do różnego rodzaju czatów, do możliwości wykonywania połączeń online, prowadzenia spotkań. Ponadto także udostępniony jest potężny magazyn OneDrive w chmurze, którego pojemność wynosi aż 1 TB.

Zmniejszona ilość formalności

Microsoft 365 to bardzo ważny element, jakim jest znacznie zmniejszona ilość formalności. Wszelkie czynności nie zajmują zbyt wiele czasu, a tym samym wszelkie operacje są znacznie mniej czasochłonne. W pakiecie istnieje dostęp do programu o nazwie Microsoft Forms. Program ten pozwala wszelkie ręczne operacje, wypełnianie ręczne formularzy zastąpić tymi elektronicznymi. Oszczędza się w ten sposób czas jak również pozwala to bardzo szybko przesłać ważne dane, informacje wszystkim zainteresowanym stronom. Microsoft 365 umożliwia tworzenie różnorodnych wykresów, ankiet, kwestionariuszy oraz prowadzenie sond. Ważnym elementem jest usługa Microsoft Automate. Umożliwia ona maksymalne automatyzowanie wszelkich procesów, a tym samym umożliwia szybszą pracę. Każda osoba korzystająca z Microsoft 365 ma szeroki dostęp do wszystkich narzędzi, do wszystkich aplikacji dzięki funkcji Microsoft Teams. W tym miejscu można korzystać także z aplikacji innych dostawców.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych jest tym aspektem, o którym w odniesieniu do pracy zdalnej nie można zapominać. Pakiet Microsoft 365 to narzędzie, w którym o owo bezpieczeństwo danych można być spokojnym. Przede wszystkim stawia się tutaj na pełne zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju cyberzagrożeniem, w tym także przed próbami wyłudzenia okupu. Poza tym istnieje także szeroki stopień ochrony danych klientów przed działaniem cyberprzestępców. Zasadniczo bowiem wiele firm operuje na bazie danych klientów, które są poufne i nie powinny wyciec. Pakiet Microsoft 365 zapewnia pełną ochronę danych w tym zakresie. Microsoft 365 zapewnia kompleksową ochronę danych, ochronę przed działaniem cyberprzestępców nawet w przypadku pracy na prywatnym urządzeniu danego pracownika firmy.

Microsoft 365 jest pakietem, w którym praca zdalna nabiera zupełnie nowego znaczenia. Staje się ona bardzo wydajna i jest to tym samym najlepsze narzędzie do pracy zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *