Zdobywanie popularności na instagramie

Kiedy prowadzisz instagram zależy Ci na jak największej promocji swojego konta, niezależnie od tego, co pokazujesz światu. Być może są to Twoje codzienne posiłki albo życie w międzynarodowej korporacji, czy po prostu dokumentowanie swojego bardziej lub mniej ciekawego życia. Promowanie swojego konta wiąże się z ogromną ilością czasu poświęconą na zdobywanie ruchu, lajków czy komentarzy. Nie zawsze działania tego typu prowadzą do sukcesu, gdyż instagram jest tak wielkim portalem społecznościowym z ogromem użytkowników, którzy tak samo, jak Ty walczą o nowych obserwatorów.

Gotowe sposoby na większy ruch?

Oczywiście istnieje sposób na zwiększenie ruchu na Twoim profilu. Istnieją firmy, które ogłaszają się hasłami “kupno followersów” czy “kup lajki“. Czy to dobra metoda pozyskiwania nowych obserwatorów? Poniekąd tak, ponieważ kiedy wzrasta liczba Twoich followersów oraz lajków, Twój profil staje się bardziej wiarygodny oraz popularny. Kupno like w takim układzie się opłaca, powstaje jednak pytanie, czy warto iść w kupno lajków, czy jest to bezpieczne dla mojego profilu? Na razie nie jest to w żaden sposób kontrolowane, jednak nie wiadomo czy z czasem takie praktyki nie wpłyną negatywnie na wyświetlanie wybranych bądź wszystkich zdjęć. Więcej na ten temat możecie przeczytać we wpisie serwisu Instabaza

Tylko realni followersi.

Oferty głoszące “kup realnych followersów” nie mówią wprost co oznacza słowo “realnych”. Mogą to być osoby specjalnie zatrudnione do tworzenia sztucznego ruchu, obserwujące wszystkich, którzy im za to zapłacili. To osoby, które mają regularne posty o wielu komentarzach i like, niestety nie są to obserwatorzy, którzy będą w żaden sposób reagowali na Twoje posty. Można ich nazwać obserwatorzy-duchy, którzy tylko Cię zaobserwowali i na tym kończy się ich funkcja.

Co w ostateczności?

W obecnej chwili jakość obserwatorów na instagramie nie jest ważna. Dla systemu i zewnętrznych firm jest to liczba, która wyznacza Twoją popularność. Im większa, tym lepsza, a co za tym idzie zwiększa to różnej maści propozycje biznesowe dla autora. Jeśli chcesz szybko osiągnąć sukces, jest to szybki sposób osiągnięcia szczytu, jednak należy pamiętać, że w każdej chwili administracja może wprowadzić restrykcyjne podejście do autorów o nienaturalnych followersach, co poskutkować może nawet blokadą konta. W tym miejscu warto zastanowić się, czy warto podejmować takie ryzyko, a jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej informacji na temat kupna lajków i followersów od wybranej firmy promującej.

Poznaj marketing społecznościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *